Manchester City - Chelsea Şampiyonlar Ligi Final Maçı Ne Zaman Saat Kaçta Hangi

şampiyonlar ligi final manchester city

Manchester City

-

BeIN_SPORTS_Haber kanalı

22:00
29 Mayıs 2021
Cumartesi

22:00
29 Mayıs 2021
Cumartesi

şampiyonlar ligi final chelsea

Chelsea

maçı-hangi-kanalda

Dragao Stadı (FC Porto)
Porto Şehri
(Portekiz)

şampiyonlar-ligi-final-maçı

Şampiyonlar Ligi
Final
(Tek Maç)

maçı-hakemi-kim

Şampiyonlar Ligi Final Maçı Ne Zaman

2021 Şampiyonlar Ligi Final maçı yaklaşıyor. Uzun süredir evlerde olan futbol severlerin, derbi fanatiklerinin heyecanla beklediği maç yaklaşıyor. Avrupa’nın futbol kulüpleri düzeyindeki en büyük kupası tüm yıl boyunca nefesleri kesti. Bir çok sürprize ve kıyasıya çekişmeye sahne olan organizasyonda finale gelindi.

Peki ne zaman şampiyonlar ligi finalinde hangi takımlar oynayacak? Şampiyonlar Ligi Finali takımlar Manchester City – Chelsea şeklinde maça çıkacak. Evet takımların her ikisi de Birleşik Krallık’tan. İngiltere her sene olduğu gibi çok sayıda takım ile lige katılmıştı. Geçen sezon İngiliz takımları için hayal kırıklığı olsa da ondan önceki sezon yani 2018-2019 sezonunda da iki İngiliz ekibi finalde karşılaşmış ve Liverpool Tottenham’ı 2 golle yenerek kupayı kazanmıştı. Bu sene de tüm dünya nefeslerini tutacak maçın oynanacağı 29 Mayıs Cumaretsi gününü bekleyecek. Futbol severlerin merak ettiği “Manchester City – Chelsea maçı hangi gün?” sorusunun cevabı 29.05.2021 Cumartesi’dir.

Şampiyonlar Ligi Final Maçı Saat Kaçta?

City Chelsea maçı Türkiye saati ile 22:00’da başlayacak. Maç günü stada, kapasetisinin belli bir oranı (12 bin kişi) kadar taraftar alınması planlanıyor. Bu da kutlamaların, coşkunun 2 senedir hiç olmadığı seviyede olabileceğini gösteriyor. Takım taraftarlarının pandemiden dolayı sokaklara dökülemeyeceğini arzu etsek de fanatik grupların büyük coşku ile özellikle İngiltere sokaklarına döküleceğini düşünmekteyiz. Aynı zamanda ekranları başındaki binlerce, belki milyonlarca spor sever de Cumartesi akşamı saat 22:00’de nefeslerini tutup ilk düdüğü bekleyecekler. İlk düdük demişken maçın hakemlerinden de bahsetmek gerekir. Manchester City ile Chelsea arasında oynanacak Şampiyonlar Ligi finalini İspanya Futbol Federasyonundan “A. M. Mateu Lahoz” yönetecek. Yardımcıları “P. Cebrián Devis” ve “R.D.P. Del Paloma” olacak. Maçın 4. hakemi ise C.D. Cerro Grande“.

Manchester City – Chelsea Maçı Hangi Kanalda

Belki de en çok merak edilen sorulardan birisi de maçın şifreli kanalda olup olmadığıdır. Takipçilerimizden bir çoğu “city chelsea maçı şifreli mi?” diye sormakta. Aslına bakarsanız milyonların takip edeceği bu büyük randevunun şifreli olması en istenmeyecek durumdur. Türkiye Süper Ligi gibi dünya üzerindeki bir çok ligin de yayın haklarını elinde tutan Be In Connect yayın kuruluşu bu maç için de rejide olacak. Şampiyonlar Ligi Final Maçı hangi kanalda diye merak ediyorsanız o kanal “Be in sports haber” kanalıdır. Siz de milyonlarca kişi ile beraber be in haber izle şeklinde maçı takip edebilirsiniz.

City Chelsea Finali Hangi Statta Oyanancak?

Düzenlendiği ülke için ciddi oranda reklam ve  gelir kaynağı olabilecek bu büyük final organizasyonu, uzun süre öncesinden İstanbul’da Atatürk Olimpiyat Stadı‘nda gerçekleşecekti. Hatta Mayıs ayının ortalarına kadar bu kararda herhangi bir değişiklik olmadı. Ancak organizasyonu düzenleyen UEFA, Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’dan alınarak Portekiz’in Porto şehrinde oynanmasına karar verdi. Medyanın gündemine oturan bu kararın sebebinin ise pandemi kısıtlamaları olduğunu belirtti. Haberin detayları için NTVSpor.net sitesindeki yazıyı okuyabilirsiniz. UEFA maç için Portekiz’de karar kıldı. Böylece maçın oynanacağı stadın adı “Dragao Stadı“. Porto kulübünün resmi stadı olan Dragao, yüksek kapasiteli bir stad olarak bilinmektedir.

Maça dair daha fazla detay için editör ekibimize soru sorabilirsiniz. Birincisi bizlerle iletişime geçebilirsiniz. İkinci olarak da yorum ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.