Bu Yumurta Enes Batur’dan Daha Fenomen

EGG GANG Instagram

Görsel : Slazo - YouTube / Alemi Haber

Bu Yumurta Enes Batur’dan Daha Fenomen

Dijital evrenin serseri yumurtası rekorlar kırarak Instagram dünyasına adımını attı. Bildiğimiz basit, sade, normal bir yumurtadan bahsediyoruz. Bir hafta içerisinde 1 milyardan fazla kullanıcıya erişti. Evet yanlış okumuyorsunuz, bir milyardan fazla kullanıcı…

world-record-egg
Görsel : World Record Egg

Instagram’ın en sevilen fotoğrafının bir mankene, bir sporcuya, bir bilim adamına ya da bir film yıldızına ait olmaması sizi de şaşırtmış olabilir. Bir pazarlama harikası mı denir ya da yeni bir projenin ürünü müdür bilemiyoruz ancak sadece 8 gönderiye sahip (8 Mart 2019 itibari ile) bir sayfanın bu kadar çok takipçiye kısa bir sürede ulaşmış olması gerçekten ilginç. Sekiz adet gönderi için, hatta sekiz adet yumurta gönderisi için biraz fazla olan takipçi sayısı 9,8 milyon kişi. Milli gururumuz! Enes Batur‘un Instagram hesabındaki takipçi sayısı ise 3,2 milyon kişi.

#EggGang

Rekor kıran yumurta sayfasının ilk gönderisi şu an itibari ile 53 milyondan fazla beğeniye ulaşmış durumda. Ayrıca bu gönderi için 3 milyondan fazla kullanıcı yorum yaptı. Peki nedir bu #EggGang Hashtag’i? Egg Gang aslında “Yumurta çetesi” anlamına geliyor. Sayfanın paylaşımlarına dikkat edilirse 53 milyonluk taze bir yumurta ile başladıktan sonra, daha sonraki paylaşılan yumurtalar giderek çatlamış halde duruyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

EGG GANG 🌍 (@world_record_egg)’in paylaştığı bir gönderi ()

2019 en iyi viral paylaşımlarından birisi olan bu profili takip etmek için Instagram sayfası “World Record Egg” Fenomen yumurta sayfası hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yoksa siz de mi takiptesiniz?

Destekler : Know Techie

Yoruma kapalı.