25 Milyon Oyuncu Rekoru – Apex Legends

Bir Efsane mi Doğuyor?

Görsel : sportskeeda

25 Milyon Oyuncu Rekoru – Apex Legends

Playerunknown’s Battlegrounds PUBG, Fortnite Battle Royale oyunlarına bir yenisi daha eklendi. Hem de ne eklenme… Bir haftada eriştiği aktif oyuncu sayısı rekorları alt üst etti. Fortnite çıktığı zamanlarda iki haftada 10 milyon aktif oyuncu sayısına ulaşarak rekor kırmıştı. Fakat Battle Royale kategorisinin yepyeni üyesi Apex Legends Fortnite ‘ın rekorunu ikiye katladı. İki haftalık periyotta 25 milyon aktif üye sayısına ulaşarak “Yeni bir efsane mi doğuyor?” sorusunu akıllara getirdi.

apex-legends
Görsel : Dexerto

En Çok Oynanan Battle Royale Oyunları

Apex Legends, Aktif oyuncu sayısının çok olmasının yanı sıra Şubat ayında hafta sonu eş zamanlı oyuncu sayısında da 2 milyona ulaştı. Bu rakamları Apex Legends Resmi Twitter Hesabından paylaşan EA Games, bu rakamlara ulaşmayı oyunun kurulum aşamasında kendilerinin de hayal etmediklerini söylüyor.

Apex Legends Mobile Oynama

Oyunun bilgisayar (PC), PlayStation 4 (PS4), XBOX Oneversiyonlarının olduğunu belirtmeliyiz. Ayrıca sevindirici olan detay ise oyunun tamamen ücretsiz oynanabilir olması detayı. Şimdilik mobil uygulaması olmamasına karşın oyuncular ve takipçileri yaın zamanda arama motorlarına “Apex Legends Mobile indir – oyna” yazdıklarında karşılarında bir sürpriz ile karşılaşabilirler.

Apex Legends’in bu kadar üstün başarıya erişmesinde en büyük katkı tabii ki oynun ücretsiz oynanıyor olması. League of Legends ya da Arena of Valor, World of Warcraft gibi oyunları gibi Hero (Efsane) seçerek oynanması da ilgi gören noktalardan birisi. Üçlü takım maçı ya da tekli maç şeklinde modları bulunmakta.

Apex Legends Yeni Hero ve Silahlar

Apex-legends-herolar
Görsel : PC Games N

Piyasaya bu hızla girmenin ne kadar büyük bir başarı olduğu göz ardı edilmese de, piyasada tutunması, hızlı bir düşüş yaşamaması için oyunun ve modlarının geliştirilmesi devam etmeli gibi gözüküyor.

Oyunun yayımcısı Respawn şirketinin CEO’su Vince Zampella Apex Legends Hero ve Silahlarıyla ilgili heyecanlandırıcı bir açılamada bulundu. Mart ayı içerisinde oyuna yeni Hero ve Silahlarının ekleneceğini, ayrıca yeni bir savaş modundan da bahsetti. Daha önce sınırlı bir süre için Apex Legends Sevgililer Günü konsepti ile yeni içerikler eklenmişti.

Apex Legends EU (Avrupa) ve North America (Kuzey Amreika)

apex-legends-oyunu
Görsel : GG Espor

Oyun tutulduktan sonra oyun takipçilerinin ilgi gösterdiği bir diğer nokta ise Apex Legends EU takımı ile Apex Legends North America takımlarının Twitch üzerinden verdiği mücadele oldu. Bu büyük mücadele önümüzdeki günlerde tekrar karşımızda çıkmaya hazırlanıyor.

Destekler : Tech Radar

Yoruma kapalı.