2019 Alman Tasarım Ödülleri Altın Madalyalı Volkswagen Touareg

German Design Awards 2019

Alman Tasarım Ödülleri Altın Madalyalı Volkswagen Touareg

Dünyada, her yıl araçların performans, tasarım gibi bir çok kategoriden yarışmalar düzenlenir ve ödüller verilir. Sektörün öncüleri, yancıları yani herkes bu ödülleri alarak yeni araçlarının reklamını yapmak için çalışırlar.

Volkswage-touareg-suv
Görsel Car Buzz

Son yıllarda bu tip ödüllerin kolleksiyoncusu genellikle Volkswagen olmuştur. Ödüllü arabalarıyla rakiplerini kıskandırmaya ve yarışmaları domine etmiştir. Sitemizdeki bir diğer yazıda da Volkswagen Polo’nun Süpermini kategorisinde ödül aldığını yazmıştık. Köklü alman şirketi VW bu ödüllerin keyfini çıkaradursun, biz bu yazımızda Alman Tasarım Ödülleri yarışmasında altın madalya ödülünü alan VW Touareg modeli ile ilgili bir konuyu ele aldık.

Tasarımı En İyi SUV Araç

Görsel : 3D Export

İlk olarak 2002 yılında piyasaya sürülen SUV araç Touareg, bu sene 3. kuşak Touareg üretimini yapıyor. SUV sınıfının amiral gemisi olarak nitelendirilen Touareg, dağda, bayırda, arazide kullanım için en ideal araçlardan birisidir.

Özellikle son yıllarda ürettiği araçların tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken, kullanıcısına güven veren VW’in, SUV kategorisindeki aracı Touareg ile bu ödülü almayı hakettiğini söyleyebiliriz. Aracın modelinin adı Touareg fakat ona “Fantastik SUV” diyebiliriz. Çünkü bu yarışmada bu boy gösterdiği kategorinin ismi tam olarak bu. Yarışan araçlar birbirinden fantasik.

Alman Tasarım Ödülleri 2019

Her sene düzenlenen, araçların birbiriyle kıyasıya yarıştığı tasarım yarışması “German Design Awads”. Fantastik SUV kategoriside birinciliğe Vokswagen Touareg’e verdi.

Ödül sahibini buldu ancak, tabii ki bu aracın da eksik yönleri mevcut. Özellikle performansını BMV X5 M gibi araçların gölgesinde kalmış durumda. Ancak alıcıların arama motorlarında “Yeni Vokswagen Touareg’i
araştırma sayısı artmaktadır. 3.0 (3000 cc) motor kapasitesi, 0’dan 100’e 7saniyede çıkmaktadır ve 282 beygire sahip.

Destekler : Motor Verso

Yoruma kapalı.