Türkiye’de Hizmet Veren Katılım Bankaları

Envato Elements

Türkiye’de Hizmet Veren Katılım Bankaları Hangileri

Daha önce ” Katılım Bankaları ile Normal Bankaların Farkları Nelerdir? ” başlıklı yazımızda katılım bankaları hakkında temel düzeyde fakat detaylı bir yazı yayımlamıştık. Faizsiz bankacılık sistemini oluşturma amacıyla kurulan bu bankalar gün geçtikçe ülkemizde de sayısını arttırmaya devam ediyor.

Başlangıçta özel sermaye ile kurulan bir iki banka ile Türkiye’deki bankacılık sektörüne adım atan Katılım Bankaları, şu an hem özel sermayeye sahip olanların sayısını arttırmış hem de kamu sermayesiyle de kurulmaya başlanmıştır.

Türkiye’de Kaç Tane Katılım Bankası Var?

Ülkemizde 2018 yılı ilk yarısı itibari ile 5 adet Katılım Bankası Bulunmaktadır. Bunlardan 2 tanesi kamu sermayesiyle kurulan diğer 3 tanesi özel sermaye ile kurulan bankalardır.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası İnternet Sitesi , Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Devletin kurduğu, faizsiz bankacılık anlayışını benimseyen ilk bankadır. 2015 yılının Mayıs ayında faaliyetlerine başlamıştır. İnternet Sitesi www.ziraatkatilim.com.tr , çağrı merkezi iletişim telefon numarası 0 850 220 50 00 ‘ dır.

Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası İnternet Sitesi , Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Kamu sermayesiyle oluşturulan bankalardan ikincisi olan Vakıf Katılım Bankası da aynı prensiple yola çıkaran faizsiz sistemi benimseyen bankadır. 2016 yılının Şubat Ayı’nda aktif hizmet vermeye başlamıştır. İnternet sitesi www.vakifkatilim.com.tr , çağrı merkezi iletişim numarası 0850 202 1 202 ya da 444 44 77 ’ dır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası İnternet Sitesi , Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Adından da anlaşılacağı üzre Kuveyt merkezli bir bankadır. 1989 yılından beri faaliyet vermektedir. Dolayısıyla Türkiye’de varlığını uzun yıllardır sürdüren bir bankadır. Şirketin hisselerinin yarısından çoğu Kuveyt merkezli finans kuruluşuna aittir. İnternet sitesi www.kuveytturk.com.tr , çağrı merkezi iletişim numarası 0850 251 0 123 ve 444 0 123 ‘ tür.

AlbarakaTürk Katılım Bankası

AlbarakaTürk Katılım Bankası İnternet Sitesi , Çağrı Merkezi Telefon Numarası

1984 ‘ lü yıllardan beri hizmet veren köklü bir bankadır. Albaraka Bankacılık Grubu’na üyedir. Türkiye’de açılan ilk özer sermayeli Katılım Bankasıdır. İnternet sitesi https://www.albaraka.com.tr/ , çağrı merkezi iletişim numarası 0850 222 5 666’dır.

Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası İnternet Sitesi , Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Portföyünde 1 milyondan fazla müşteri olduğu bilinen, 2005 yılında kurulmuştur. İnternet sitesi
www.turkiyefinans.com.tr , çağrı merkezi iletişim numarası 0850 222 22 44 ‘ tür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.